گروه فعالیت‌های قرآنی ــ تهیه‌کننده برنامه «تلاوت من» رادیو قرآن یکی از اهداف اصلی این برنامه را شناسایی استعدادهای گمنام و خوش‌خوان عنوان کرد.

مسعودرضا خالقی، تهیه‌کننده برنامه «تلاوت من» رادیو قرآن در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایکنا؛ در رابطه با ویژگی‌های این برنامه اظهار کرد: برنامه «تلاوت من» برنامه‌ای است که برای شناسایی قاریان خوش‌خوان غیر مشهور، طراحی و تولید شده است.

خالقی ادامه داد: در کشور پهناور ایران اسلامی قاریان خوش‌خوانی داریم که بنا به هر دلیلی شناخته شده نیستند و در شهرستان‌های مختلف کشور به دور از مرکز استان، زندگی می‌کنند. برنامه تلاوت من نیز به همین دلیل طراحی شد تا صدای این قاریان گمنام و خوش‌خوان به گوش مردم عزیز ایران اسلامی برسد.
تهیه‌کننده رادیو قرآن بیان کرد: برنامه تلاوت من روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت ۲۰:۴۵ تا ۲۲ با کارشناسی احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی و مدیر شبکه رادیویی قرآن به سمع علاقه‌مندان به ساحت قرآن می‌رسد. در راستای اجرای این برنامه، فراخوانی اعلام و از علاقه‌مندان دعوت شد تا یک نمونه از تلاوت خود را از طریق فضای مجازی ارسال کنند که پس از بررسی این نمونه تلاوت، اگر تلاوت مورد نظر قابلیت پخش شدن از رادیو قرآن را داشته باشد، از برنامه تلاوت من پخش می‌شود.
خالقی تصریح کرد: پس از پخش تلاوت مورد نظر در برنامه، احمد ابوالقاسمی به تحلیل و ارائه نقطه‌نظرات خود در رابطه با این تلاوت می‌پردازد. یکی از اهداف دیگر این برنامه، استعدادیابی است و تاکنون نیز قاریانی را در این رابطه شناسایی کرده‌ایم. همچنین، اگر تلاوت این قاریان خوش‌خوان مورد تأیید واقع شود، از ایشان دعوت می‌شود تا برای ضبط تلاوت در استودیوی رادیو قرآن حضور یابند.

درج خبر از خبرگزاری قرآنی ایکنا